Cykloturistika

Areál Botanika je multifunkční komplex umístěný v Horním Bezděkově u Unhoště ve Středočeském kraji. Je vstupní branou do prostředí křivoklátských lesů a přírody, které spoluvytváří ty nejlepší podmínky pro turistické a sportovní aktivity.

Co všechno jsme pro Vás připravili?

• Vybudovali jsme příjemné zázemí pro cyklisty v podobě venkovního krytého odpočívadla vybaveného stolkem, stolem, multifunkčním stojanem a informačními panely. Dále jsme vybudovali nekryté odpočívadlo se stoly a lavičemi uprostřed areálu. Kryté odpočívadlo ve stylu dřevěného domečku je přímo u vjezdu do areálu a nemůžete ho vynechat.

• V nově postavené moderní budově vznikly sociální zařízení se sprchami a bezbariérovým WC, dámské a pánské šatny se skříněmi a multifunkčními stojany, úschovna a půjčovna kol. Vše se nachází v prvním patře budovy hotelu nedaleko odpočívadel s přístupem z parkoviště.

• Pro dobrou orientaci v areálu botaniky a jeho okolí jsou vytvořeny informační tabule a značky, které naleznete po celém areálu.

• Na parkovišti v areálu botaniky můžete nechat svůj automobil a vyrazit do okolí na kole nebo na pěšky.

• Rozšířili jsme nabídku občerstvení a restauračního zařízení tak, abychom byli schopni reagovat na zvýšené nárůst cykloturistů.

Veškeré informace o poskytovaných službách Vám rádi podají pracovníci recepce.

Okolí areálu Botanika

Areál botaniky je branou do přírody a křivoklátského kraje. Národní přírodní rezervace Vůznice je od botaniky vzdálené jen "co kamenem dohodil a zbytek došel pěšky". To znamená 10 km přes Bratronice a Běleč, dále doleva a za chvíli jste u zříceniny středověkého hradu Jenčova. To je také jediné turisticky přístupné místo této památkově chráněné rezervace. Nedaleko je krásná vodní nádrž Klíčava, která zásobuje pitnou vodou Kladno a tak se v ní nejvíc nesmí koupat, ale za výlet se určitě stojí. V celé krajině kolem Bezděkové najdeme nespočetné množství chráněných přírodních druhů rostlin a živočichů, které se zde nacházejí v čisté přírodě. Množství strukturních zelených, remízů, alejí a solitérních stromů vytváří spolu s roztříštěnými výčnělky lesní pestrou mozaiku biotopů. Jedná se zatím o krajinu přírodní, bez rušivých pozůstatků lidské činnosti. Přirozená měřítka krajiny zůstala zachována, stejně jako její harmonie. Většinu horizontů tvoří v nevelkých vzdálenostech zalesněné části. Výjimkou je pouze severovýchodní směr, které otevírá širokou perspektivu zemědělské krajiny až k městu Unhošť.

Tipy na výlet

Kontakty

Kontaktní formulář